Akupunktura

Akupunktura to metoda wywodząca się ze wschodu (Chiny, Japonia, Mongolia), sięga ona bardzo odległych czasów i bazuje na naturalnych prawach przyrody. Prawa te wyrażane są jako yin i yang oraz 5 elementów. Akupunktura służy do przywracania równowagi energetycznej organizmu. Równowaga ta jest warunkiem sprawnego funkcjonowania ciała, a w efekcie daje poprawę zdrowia i samopoczucia. Akupunktura wzmacnia naturalną siłę i odporność przez co umożliwia organizmowi powrót do zdrowia. Wpływa na poprawę samopoczucia fizycznego, psychicznego i emocjonalnego. Korzyści ze stosowania akupunktury są szerokie, daje ona uczucie spokoju i odprężenia lub poczucie wzrostu poziomu energii. Akupunktura jest pomocna w wielu dolegliwościach, takich jak np. uciążliwe migreny, zawroty głowy, różnego rodzaju zespołu bólowe czy stany przewlekłego zmęczenia. Akupunktura może pozytywnie wpłynąć na krążenie w ciele i funkcjonowanie systemu immunologicznego, a także poprawić wygląd skóry i owalu twarzy (zabiegi akupunktury kosmetycznej). Akupunktura polega na nakłuwaniu ciała sterylnymi, jednorazowymi igłami w odpowiednie punkty zwane punktami akupunktury. Punkty te zlokalizowane są na ciele wzdłuż tzw. meridianów (linii energetycznych).

Akupunktura klasyczna

Akupunktura klasyczna to system, który wspiera organizm w osiągnięciu harmonii i równowagi. Zabiegi mają na celu regulację homeostazy organizmu poprzez usuwanie blokad energetycznych powodowanych przez różne czynniki wewnętrzne i zewnętrzne. Poprzez regulację prawidłowego przepływu życiowej energii akupunktura pozwala organizmowi na naturalną regenerację i powrót do stanu równowagi. System ten jest unikalny, traktuje człowieka holistycznie zwracając uwagę na wszystkie trzy poziomy czyli ciało, umysł i ducha. Akupunktura jest systemem komplementarnym do tradycyjnej medycyny zachodniej.

Akupunktura brzucha

Akupunktura brzucha to mikrosystem w którym określone punkty i obszary brzucha odpowiadają określonym częściom ciała. Zabiegi na brzuchu są praktycznie bezbolesne i przynoszą szybkie rezultaty.

Wskazania do zabiegów akupunktury według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO):

Choroby oczu: zapalenie spojówek, zaćma bez powikłań, jaskra, zanik nerwu wzrokowego
Choroby jamy ustnej: zapalenie dziąseł, paradontoza, ostre i przewlekłe zapalenie gardła, bóle poekstrakcyjne zębów
Choroby układu krążenia: choroba wieńcowa, choroba nadciśnieniowa
Choroby alergiczne: alergie skórne, oddechowe i pokarmowe
Choroby dermatologiczne: pokrzywka, atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, trądzik
Choroby żołądka i jelit: skurcze przełyku i spustu, ostre i przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, nieżyt żołądka, choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy, biegunka, zaparcia, niedrożność porażenna jelit.
Zaburzenia czynnościowe: układu sercowo-naczyniowego (choroba nadciśnieniowa), nerwice wegetatywne z zaburzeniami czynnościowymi, nerwice histeryczne, napadowe bóle głowy pochodzenia naczyniowego
Drogi oddechowe: zapalenie zatok bocznych nosa, zapalenie nosa, zapalenie migdałków podniebiennych, przeziębienie, zapalenie oskrzeli, astma
Choroby neurologiczne i ortopedyczne: bóle głowy, migrena, neuralgia nerwu trójdzielnego, porażenie obwodowe nerwu twarzowego, niedowłady po udarach mózgu, neuropatie obwodowe, neurologiczne zaburzenia czynności pęcherza moczowego, moczenie nocne, neuralgia międzyżebrowa, kręcz karku, łokieć tenisisty, zespół bolesnego barku, rwa kulszowa, reumatoidalne zapalenie stawów, kurcz pisarski
Położnictwo i ginekologia: nieregularne krwawienia miesięczne, bolesne miesiączki, zespół napięcia przedmiesiączkowego, endometrioza, objawy klimakterium, przewlekłe stany zapalne narządu rodnego, zespół klimakteryczny, wymioty ciężarnych, brak pokarmu po porodzie, obniżenie narządu rodnego
Urologia: przerost gruczołu krokowego, nietrzymanie moczu, przewlekłe stany zapalne pęcherza i nerek, kamica nerkowa
Medycyna sportowa: urazy sportowe, trema przedstartowa

Wskazania do zabiegów akupunktury:

migreny
zawroty głowy
bezsenność
astma
zaburzenia trawienia
IBS – zespół jelita drażliwego
bóle szyi
bóle barku
bóle łokcia
bóle lędźwiowe
rwa kulszowa
bóle kostek i kolan
neuralgia kończyn dolnych
neuralgia nerwu twarzowego
choroba Parkinsona
fibromialgia
zespół przewlekłego zmęczenia
problemy ginekologiczne
menopauza
Akupunktura Michalina Marciniak
Akupunktura Michalina Marciniak
Akupunktura Michalina Marciniak

Jak wygląda zabieg?

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie przeprowadzany jest szczegółowy wywiad zdrowotny. Na podstawie tego wywiadu możliwe jest dobranie odpowiedniej terapii, punktów i meridianów które powinny być nakłuwane. Taka wizyta trwa do około 90 minut, natomiast sam zabieg około 45 minut.

Przygotowując się do wizyty warto zabrać ze sobą wyniki badań, nie jeść i nie pić produktów barwiących język (kawa, niektóre słodkie napoje, cukierki) około 2 godziny przed wizytą, aby nie wpłynęło to na wygląd języka (podczas wizyty wykonywana jest diagnostyka z języka). Na wizytę przyjdź w wygodnym ubraniu, aby swobodnie można było odsłonić niektóre, potrzebne części ciała.

Koszyk