Moksowanie / Terapia ciepłem

Moksowanie to wykorzystanie moksy (liście chińskiej bylicy) w terapii. Moksa może być stosowana jako monoterapia, lub w połączeniu z akupunkturą. Naturalne, ziołowe właściwości moksy działają stymulująco na energię Qi, wzmacniając i ogrzewając organizm. Ciepło wytworzone na skutek spalenia moksy wprowadza ziołowe właściwości rośliny do organizmu, a tym samym silnie stymuluje przepływ energii. Podczas zabiegów można wykorzystywać moksę, która występuje w kilku formach: stożki moksy, cygara, moksa nakładana na igłę. Istnieje również możliwość stosowania moksy bezdymnej.
Efektem zabiegów moksowania jest ogrzanie organizmu lub konkretnego obszaru, pobudzenie przepływu krwi i energii, a także usunięcie zastojów. Ogrzewanie może być stosowane w celu osiągnięcia efektu przeciwbólowego. Według najnowszych badań stosowanie moksy ma korzystny wpływ na układ odpornościowy, układ krążenia i profil lipidowy.

Moksa jest szczególnie pomocna przy dolegliwościach, takich jak:
Jak wygląda wizyta?
Terapia moksą jest formą uzupełniająca terapię akupunkturą, stosowana jest według potrzeby i decyzji terapeuty podczas wizyt akupunkturowych i ich kontynuacji. Zabieg łączony jest z zabiegiem akupunktury podczas jednej wizyty.